Bush slibuje ochranu před Al-Káidou

Americký prezident George Bush na předvolebním shromáždění v Severní Karolíně slíbil, že pokaždé ochrání Spojené státy před Al-Káidou a dalšími hrozbami. Nevyjádřil se konkrétně k dramatizující se situaci v Iráku, ale slíbil, že z nastoleného kurzu neustoupí a nenechá se zastrašit gangstery a teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: EPA

Irák je pro Spojené státy výzvou, kterou chtějí naplnit. George Bush zopakoval, že svobodný Irák bude znamenat porážku pro teroristy, kteří nenávidí svobodnou společnost. Teroristé nemají hodnoty, v boji je třeba udržet směr a udělat, co je třeba, nejen pro bezpečnost Spojených států.

Prezident Bush věří, že svobodný Irák změní Blízký východ a svět bude bezpečnější. George Bush obhajoval rozhodnutí jít do války v Irákem a připomněl, že Saddám Husajn vzdoroval rezolucím Rady bezpečnosti a bylo tam třeba zasáhnout. Američané setrvají v ofenzívě proti Al Kaidě, která je zraněná, ale není poražená.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme