Bush: Válku s terorem je nutné dobojovat

Američané dnes slaví Den veteránů a prezident Bush jim chce připomenout, proč je nutné dobojovat válku s terorem. Jeho projev v Pensylvánii má být součástí kampaně, která má vymanit Bílý dům z defenzívy a připomenout, proč Spojené státy v roce 2003 přesvědčovaly svět, že je nezbytné svrhnout režim Saddáma Husajna silou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Ofenzíva Bílého domu v diskusi o válce v Iráku už začala. Americká administrativa trvá na tom, že režim Saddáma Husajna skrýval zakázané zbraně, i když se po invazi v Iráku nenašly zbraně hromadného ničení.

Tým prezidenta Bushe napadá své odpůrce v Kongresu za to, že teď invazi kritizují, ale před třemi lety hlasovali pro možné použití síly.

Poradce pro národní bezpečnost Stephen Hadley odmítl, že by Bílý dům nějakým způsobem zmanipuloval předválečné zpravodajské informace o Iráku.

Úsudek americké administrativy o iráckém nebezpečí byl založen na kolektivním názoru zpravodajské komunity a sdíleli ho jak Republikáni, tak Demokraté, připomněl Stephen Hadley.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme