Bush vyráží na dovolenou

George Bush dnes zahajuje svou letní dovolenou. Zatímco kongresové prázdniny začaly ve Washingtonu už minulý pátek, stačil ještě americký prezident vyslat kontroverzního diplomata Johna Boltona na post velvyslance při OSN a svým podpisem zpečetil dohodu o volném obchodu se šesti středoamerickými zeměmi. Ani několikatýdenní Bushova dovolená se neobejde bez plnění povinností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: AFP

George Bush by si mohl za místo dovolené zvolit atraktivnější americká místa, jakými jsou Havaj, Aljaška, Portoriko nebo Colorado. Místo toho letí jako každý rok za rodinou na texaský ranč nedaleko chudé farmářské vesnice Crowfort v centrálním Texasu. V létě je tam přes den nesnesitelné vedro, ale George Bush chce jezdit na horském kole a prořezávat přerostlou vegetaci.

Jeho poradci upozorňují, že půjde jako každý rok o pracovní dovolenou. Prezident Bush bude pořádat výlety po Americe. Během deseti zastávek v sedmi amerických státech chce i o prázdninách mluvit o terorismu, americké energetice a o svém kandidátovi na nejvyššího soudce.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme