Bush vyzývá Hizballáh k aktivnímu podílu na libanonské politice

Spojené státy jsou ochotné akceptovat politickou roli libanonského hnutí Hizballáh. Prezident George Bush vyzval tuto šíítskou fundamentalistickou organizaci, která se jako legitimní hnutí odporu těší v Libanonu velké podpoře, aby složila zbraně a usilovala o mír. Washington se snaží přimět Hizballáh, aby prokázal, že není teroristickou organizací a zapojil se do hlavního proudu libanonského politického života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanonci žádají odchod syrských vojsk | Zdroj: ČTK

Američané jsou připraveni akceptovat politický vliv Hizballáhu v Libanonu, ale jak zdůraznil prezident Bush, stále ho vedou na seznamu teroristických organizací. Doufal bych, že Hizballáh prokáže, že takovou organizací není tím, že složí zbraně a nebude ohrožovat mír, řekl George Bushe po setkání s jordánským králem Abdalláhem. Prezident Bush tlumočil svému arabskému spojenci obavy, že by se mohl Hizballáh snažit narušit mírový proces mezi Izraelci a Palestinci.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme