Bush žádá Kongres o dalších 80 miliard

Prezident Bush zaslal do Kongresu zákon, ve kterém žádá navýšení rozpočtu o dalších 82 miliard dolarů. Většina těchto prostředků má být určena na americké vojenské operace v Iráku a v Afghánistánu. Náklady na tyto dva konflikty tak dosáhnou k hranici 300 miliard dolarů. Část peněz dostanou na modernizaci armády Poláci a zkrátka nemají zůstat ani Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush oznamuje zahájení války | Foto: Česká televize

Téměř 75 miliard se chystá pohltit Pentagon na pokrývání výdajů souvisejících s válkou v Iráku a v Afghánistánu, na výcvik irácké armády a policie. Prezident Bush zahrnul do této žádosti také dalších 600 miliónů na pomoc zemím jihovýchodní Asie, které v prosinci zasáhly ničivé vlny tsunami.

Chudším evropským spojencům připadne 400 miliónů dolarů, z toho 100 miliónů půjde na modernizaci polské armády. Zatím neurčenou část sumy získá podle diplomatů Česko a Slovensko, Bulharsko, Rumunsko a Baltské státy, a to podle potřeb a zásluh v boji za svobodu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme