Bush žádá Kongres o miliardy na přípravu na možnou pandemii

Spojené státy se připravují na možnost pandemie ptačí chřipky. Prezident George Bush požádal Kongres o více než 7 miliard dolarů z mimořádných fondů. Částka zahrnuje 1,2 miliardy dolarů na vakcíny pro 20 milionů Američanů, necelé 3 miliardy dolarů na zdokonalení technologie výroby nové vakcíny i peníze na vytvoření zásob antivirotik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

"V tomto okamžiku ve Spojených státech ani ve světě pandemie ještě není. Pokud bychom ale čekali, až pandemie propukne, bylo by už pozdě na to, abychom se připravili; mohli bychom tak zbytečně ztratit mnoho životů. Tím, že se už teď připravíme, ukážeme našim občanům, že naše země dokáže čelit nebezpečí," uvedl americký prezident.

Podle něj musejí být Spojené státy připraveny odhalit propuknutí epidemie kdekoli ve světě, zásobit se vakcínami a antivirotiky a reagovat na federální, státní i regionální úrovni v případě, že by pandemie dospěla na americké území.

Marika Táborská, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme