Bush žádá Kongres o rychlé schválení nového úřadu

Americký prezident George Bush požádal Kongres, aby podpořil jeho návrh na zřízení nového ministerstva pro vnitřní bezpečnost. Jak informuje zpravodajka Českého rozhlasu ve Washingtonu Olga Krupauerová, Bush na toto téma v pátek jednal s republikánskými i demokratickými lídry obou komor Kongresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová o novém ministerstvu

George Bush apeluje na kongresmany, aby schválili vytvoření nového ministerstva pro vnitřní bezpečnost co nejrychleji. Bílý dům si přeje, aby nový úřad se 170 tisíci zaměstnanci a rozpočtem 37 miliard dolarů začal fungovat od začátku příštího roku. Ministerstvo pohltí velkou část Bushovy administrativy včetně Pobřežní stráže, celní služby, imigračního úřadu, tajné služby a dalších. Cílem je podle Bushe vytvořit úřad, který bude účinně shromažďovat a vyhodnocovat informace o teroristických hrozbách proti Spojeným státům.

Řadě kritiků se nelíbí, že nové změny nezasahují CIA a FBI, které jsou ostře kritizované za činnost před teroristickými útoky v loňském roce.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme