Bush zatím vede na Floridě nad Gorem o 926 hlasů

Republikánský kandidát na prezidentský úřad George Bush vede nad svým demokratickým soupeřem Albertem Gorem o 926 hlasů poté, co byly ve všech 67 okrscích na Floridě sečteny hlasy zaslané ze zahraničí. Oznámila to televizní stanice CNN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oznámení výsledků kontrastuje s tichem floridské ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisová, která chtěla v poledne tamního času (v podvečer našeho) oznámit alespoň neoficiální konečné výsledky. Podle pozorovatelů se zřejmě přidržela přísnějšího výkladu nařízení floridského Nejvyššího soudu, který oznámení jakýchkoli výsledků odložil na později.

Započítání zámořských hlasů podle očekávání zvýšilo náskok Bushe, který demokraté chtějí snížit naléháním na ruční přepočítání hlasů ve vybraných okresech. Dosavadní přepočítání vzorku ukázalo, že Gore může dosáhnout některých zisků. Nejvyšší soud má v pondělí rozhodnout, zda lze rozdíl zahrnout do konečných výsledků.

Rozhodující kolo zápasu o prezidentské křeslo se přesunulo opět na soudní půdu. Obě strany - demokraté i republikáni - musejí během víkendu poskytnout písemně argumenty pro ruční přepočítání, nebo proti němu, aby soud mohl vést v pondělí první slyšení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme