Bushův cestovní plán nepotěší ruského prezidenta

Americký prezident George Bush navštíví dvě bývalé sovětské republiky. Nadcházející cesty do Moskvy, kde se zúčastní oslav 60. výročí konce druhé světové války, chce využít k zastávkám v Lotyšsku a v Gruzii. Ve Spojených státech si myslí, že tento cestovní plán má smysl, i když rozhodně nepotěší ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Limuzína prezidenta USA

Limuzína prezidenta USA | Foto: Jan Rosenauer

Po pečlivém uvážení se Bílý dům rozhodl, že návštěva Moskvy, kde se nebude možné nevyhnout hodnocení osobnosti Stalina, bude doplněna pobytem v Lotyšsku a v Gruzii. Právě tam má George Bush mluvit o síle demokracie, a nepřímo tak vyzvat k tomu, aby Rusko nescházelo z demokratické cesty.

Prezident Bush se v už tak napjatých vztazích s Moskvou dostane opět na tenký diplomatický led, píše agentura AP. Musí podpořit mladé demokracie, aniž by dále zhoršil atmosféru vztahů s Moskvou, protože Spojené státy potřebují Rusko při řešení problémů s Íránem a Severní Koreou.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme