Buttiglione v dalším skandálu

Italští politici mají zřejmě vážné potíže, pokud jde o komunikaci s německými poslanci Evropského parlamentu. Nejdříve vzbudil nevoli premiér Berlusconi, když přirovnal německého europoslance Schultze k dozorci v koncentračním táboře. Ministr pro evropské záležitosti Rocco Buttiglione nyní nazval předsedu frakce Zelených v Evropském parlamentu Cohna Bendita pedofilem. Kontroverzní Buttiglione už má za sebou jednu aféru. Loni se musel vzdát křesla evropského komisaře, když označil homosexualitu za hřích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Případ dvojí kandidatury na křeslo evropského komisaře je ostudou pro celou italskou a evropskou levici, protože pedofil vyhnal z Evropské komise křesťana," prohlásil Rocco Buttiglione a dodal, že má na mysli Daniela Cohna Bendita. Ten opáčil, že Buttiglione by se měl lépe vyspat a uklidnit. "Každý může říkat hlouposti, ale Buttiglione je paranoidní."

Cohn Bendit ve skutečnosti nebyl členem komise, která hlasovala proti Buttiglionemu jehož fundamentalistické pojetí křesťanství budí značné rozpaky mezi italskými katolíky i kolegy ve vládě. "A to je ministr pro evropské záležitosti," podtrhl předseda italských zelených. "Měl by rezignovat," doporučila spolupředsedkyně Zelených v Evropském parlamentu Frassoni.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme