Bylo jich 160, najedli se a zmizeli bez placení. Neobvyklým případem se zabývá policie

'Nájezd' na restauraci se stal již podruhé. V první události z minulého týdne skupina asi 120 lidí ve španělské restauraci snědla a vypila jídlo a pití za zhruba 2000 eur. Ještě před tím, než číšníci donesli dezert, ale restauraci strávníci hromadně opustili a nechali za sebou jen udivený personál. Policie nyní vyšetřuje už druhý podobný případ jen asi deset kilometrů od první restaurace na severu Španělska, informuje BBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Restaurace | Foto: CC0 Public domain, unsplash.com

Majitelé obou restaurací věří, že se stali oběťmi stejné skupiny. V prvním případě „zákazníci" údajně slavili křtiny. Aby se mohli v restauraci El Carmen v Bembibre najíst, zaplatili nejprve zálohu 900 euro, tedy asi 24 tisíc korun.

„Stalo se to během minuty. Bylo to něco naplánovaného, byl to úprk,“ řekl BBC majitel restaurace Antonio Rodriguez.

Případ El Carmen se nápadně podobal incidentu, ke kterému došlo už dříve nedaleko od Bembibre v restauraci El Rincon de Pepin.

Tam skupina majitelce Lauře Ariasové tvrdila, že slaví svatbu, a objednala si jednoduché menu. Stejně jako v prvním případě, i tady zaplatili zálohu, tentokrát ve výši tisíc eur. Vyšší ovšem byla i cena na jejich účtu. V El Rincon de Pepin totiž měli účet za 10 tisíc euro, v přepočtu asi 270 tisíc korun, píše BBC.

„Bylo jich tu 160 a všichni najednou zmizeli. Netrvalo to ani pět minut. Lidé obvykle odchází postupně a vy předpokládáte, že za vámi někdo přijde a bude chtít srovnat účet. Ale oni neřekli nic, prostě zmizeli,“ uvedla majitelka Laura Ariasová.

Neobvyklý zločin ihned nahlásila policii. Majitelé si jsou ale už teď jisti, že se jedná o stejnou skupinu lidí, kteří podle svědků pochází z východní Evropy. V pondělí lokální deník Diario del Leon napsal, že byli identifikováni dva lídři skupiny a policie se snaží dokázat propojení mezi oběma případy.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme