Bývalého slovenského ministra Pavola Ruska zadržela policie. Podezírá ho z objednání vraždy

Slovenská policie potvrdila zadržení exministra hospodářství a bývalého šéfa televize Markíza Pavola Ruska. Na sociální síti napsala, že v souvislosti s přípravou vraždy obvinila čtyři lidi a zadržela osobu Pavola R. Někdejšího spolumajitele nejsledovanější komerční televize podezírá z toho, že si objednal vraždu své kolegyně.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z policejních vozů slovenské policie. (Ilustrační snímek)

Jeden z policejních vozů slovenské policie. (Ilustrační snímek) | Foto: Kostiviar | Zdroj: CC0 Public Domain

Rusko se údajně chtěl na konci devadesátých let zbavit Sylvie Volzové - své společnice ve firmě. Pachatelům měl nabídnut dvacet milionů slovenských korun.

Policie zahájila vyšetřování případu na základě informací od Mikuláše Černáka - mafiánského šéfa z banskobystrického podsvětí, který si ve vězení odpykává doživotní trest. Právě kvůli jeho zadržení se podle něj nakonec vražda neuskutečnila.

Černák usiluje o podmínečné propuštění na svobodu, a proto chce polici informovat o všech vraždách, se kterými měl mít něco společného. Sylvie Vozlová dnes žije v zahraničí a podle policie přiznala, že se na konci devadesátých let bála o svůj život, protože ji prý někdo neustále sledoval.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme