Bývalí ministři kritizují polskou zahraniční politiku

Bývalí polští ministři zahraničí kritizují současnou polskou diplomacii. Premiér Jaroslaw Kaczyński to označil za zbytečnou hysterii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczynski | Zdroj: ČTK

Polská vláda nemluví jedním hlasem, všímají si političtí komentátoři. Zatímco diplomaté vedou složitá zákulisní jednání se Spojenými státy o umístění raketové základny v Polsku, vicepremiér Andrzej Lepper si v Moskvě pouští jazyk na špacír, poznamenává Gazeta Wyborcza.

Lepper ruské politiky ujistil, že v případě raketové základny bude trvat na vypsání referenda. Premiér má ale opačný názor, potvrdil ministr obrany Aleksander Szcyglo: "Vláda nepočítá s referendem o této otázce. Vicepremiér Lepper by si o tom měl promluvit s premiérem a své aktivity v cizině by měl koordinovat s ministryní zahraničí."

Podle bývalých šéfů polské diplomacie je to další důkaz, že vláda dělá závažné chyby - jako byla například neúčast na mnichovské konferenci o světové bezpečnosti nebo zbytečně konfrontační politika vůči Německu a Rusku.

"Touto politikou se Polsko samo izoluje. Oni pouze kopou kolem sebe, ale jen do výšky kotníků, protože na víc nemají. Kopou každého - své spojence i ty ostatní," prohlásil o současné vládě bývalý ministr zahraničí Wlodzimierz Cimoszewicz.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme