Bývalí prezidenti Clinton a Havel debatovali při snídani

Za setkání starých přátel označil Václav Havel snídani s Billem Clintonem v jeho washingtonském domě v Georgetownu. Bývalí prezidenti, jsou po dobu Havlova amerického stipendijního pobytu, dočasně sousedy. Schůzka byla součástí série rozhovorů Václava Havla s americkými osobnostmi o základních politických tématech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel se usmívá

Václav Havel se usmívá | Foto: Jan Rosenauer

Oba bývalí prezidenti zavzpomínali na debaty, které vedli na Foru 2000 a na to, jak se vzájemně ovlivňovali v době, kdy Česko usilovalo o vstup do NATO. Politické hvězdy 90. let mluvily o postprezidentském životě, o tom, jak někteří exprezidenti této éry dnes už jen odpočívají a jiní dělají důležité a užitečné věci.

Václav Havel tráví dny tím, že píše v Kongresové knihovně a večery věnuje debatám s politickými osobnostmi, které zve Madelaine Albrightová. Na závěr dvouměsíčního pobytu ve Washingtonu má Václav Havel promluvit na půdě Kongresu o lidských právech.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme