Bývalí prezidenti Clinton a Havel debatovali při snídani

Za setkání starých přátel označil Václav Havel snídani s Billem Clintonem v jeho washingtonském domě v Georgetownu. Bývalí prezidenti, jsou po dobu Havlova amerického stipendijního pobytu, dočasně sousedy. Schůzka byla součástí série rozhovorů Václava Havla s americkými osobnostmi o základních politických tématech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel se usmívá | Foto: Jan Rosenauer

Oba bývalí prezidenti zavzpomínali na debaty, které vedli na Foru 2000 a na to, jak se vzájemně ovlivňovali v době, kdy Česko usilovalo o vstup do NATO. Politické hvězdy 90. let mluvily o postprezidentském životě, o tom, jak někteří exprezidenti této éry dnes už jen odpočívají a jiní dělají důležité a užitečné věci.

Václav Havel tráví dny tím, že píše v Kongresové knihovně a večery věnuje debatám s politickými osobnostmi, které zve Madelaine Albrightová. Na závěr dvouměsíčního pobytu ve Washingtonu má Václav Havel promluvit na půdě Kongresu o lidských právech.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme