Bývalí vězni z Guantánama začínají nové životy v Uruguayi. První z nich se už oženil

V Uruguayi se oženil jeden z bývalých vězňů z Guantánama. Padesátiletý Tunisan si vzal o polovinu mladší Uruguayku. Svatbu měli ani ne měsíc poté, co se celkem šest přijatých mužů dohodlo na podmínkách pobytu v zemi. Výměnou za sociální a zdravotní pomoc se zavázali naučit španělsky, účastnit se rekvalifikačních kurzů a hledat si práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abdul se svou novomanželkou Samirou

Abdul se svou novomanželkou Samirou | Zdroj: Reuters

Tunisan Abdul Ourgy poznal svou manželku před čtyřmi měsíci v mešitě v Montevideu. Ve stejné době Rosa Blancová, dnes Samira, konvertovala po vzoru své matky k islámu. Mají totiž arabské předky.

Novomanželka uruguayským médiím řekla, že na ni zapůsobilo, jak se muž choval k jejímu pětiletému synovi Mohammedovi. Pár oddal muslimský duchovní v jejich budoucím bytě ve starém městě v Montevideu.

Svatby s Uruguayskými ženami budou mít brzo i dva další bývalí guantánamští vězni, kteří dorazili do Uruguaye v prosinci poté, co o jejich přijetí rozhodl exprezident José Mujica.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme