FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Bývalý důstojník izraelské kontrarozvědky píše v knize o špionáži USA proti Izraeli

Špionážní činnost proti Izraeli neprovádějí pouze nepřátelské muslimské země, ale také Spojené státy. Podobné výzvědné aktivity mezi spojenci jsou poměrně běžné, málokdy se ale připouštějí veřejně. V tomto případě je však údaj o rozsáhlé americké špionáži uvedený v knize, která brzy vyjde s posvěcením izraelských úřadů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael | Foto: CIA

Spojené státy se zajímají hlavně o izraelské nekonvenční zbraně a o to, co se děje v nejvyšších politických kruzích země. V knize to tvrdí bývalý důstojník izraelské kontrarozvědky Barak Ben-Cur. Američané prý běžně používají proti svým izraelským spojencům odposlechy a na ambasádě v Tel Avivu mají zpravodajský tým.

Jde tedy hlavně o izraelské jaderné zbraně. Židovský stát odmítá potvrdit nebo vyvrátit, že je vlastní. Všeobecně se ale předpokládá, že má až 200 jaderných hlavic. Tuto skutečnost léta používaly okolní muslimské státy jako argument k udržování vlastních nekonvenčních zbraní.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme