Bývalý egyptský prezident Husní Mubárak je klinicky mrtev

Lékaři vojenské nemocnice v Káhiře oznámili, že bývalý egyptský prezident Husní Mubárak je klinicky mrtev, došlo u něho k zástavě srdce. Udržují ho však zatím na přístrojích. Informaci přinesla agentura Reuters, která cituje egyptskou státní tiskovou agenturu MENA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý egyptský exprezident Husní Mubárak dostal doživotí | Zdroj: Reuters

Ta uvádí zprávu z nemocnice, podle níž došlo po zástavě srdce k vícenásobným pokusům o resuscitaci defibrilátorem, ale srdce nereagovalo.

Mubárakův zdravotní stav se dnes výrazně zhoršil, utrpěl infarkt a mrtvici a upadl do komatu. Byl proto převezen z káhirské věznice do nemocnice.

Muhammad Husní Mubárak (84) vládnul Egyptu od roku 1981 až do loňského února. Rezignoval po vlně velkých demonstrací v rámci tzv. arabského jara. Moc dočasně předal Nejvyšší vojenské radě, nyní Egypťané volí jeho nástupce. Od srpna stál spolu se svými syny a několika dalšími činiteli svého režimu před soudem, který ho nakonec odsoudil k doživotnímu trestu.

Čtyřiaosmdesátiletý Mubárak podle svých lékařů trpěl rakovinou a měl nemocné srdce.

Exprezident a jeho bývalý ministr vnitra Habíb Ádlí dostali před téměř třemi týdny trest doživotního vězení za spoluúčast na střelbě vládních sil do demonstrantů při loňských nepokojích, které nakonec vedly k pádu Mubárakova režimu. Během 18 dnů protestů bylo zabito přes 800 lidí.

Egypťané znovu vyšli do ulic protestovat proti vojenskému režimu

Číst článek

Český rozhlas, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme