Bývalý egyptský prezident Mursí si vyslechne verdikt. Hrozí mu i trest smrti

Soud dnes vynese rozsudek nad bývalým egyptským prezidentem Muhammadem Mursím. Obviněný je z toho, že v prosinci 2012 podněcoval své stoupence k násilí před prezidentským palácem. Při protestech zemřelo 11 lidí. Spolu s bývalým prezidentem si verdikt vyslechne i 14 dalších členů vedení Muslimského bratrstva. Muhammad Mursí může dostat až trest smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří studenti Káhirské univerzity uspořádali protest na podporu sesazeného prezidenta Mursího | Zdroj: Reuters

„Tento soud nemá vůči mně žádnou pravomoc. Jsem totiž prezident republiky. A vy podle ústavy a procedurálních zákonů nejste mí soudci,“ prohlásil Muhammad Mursí při jednom z předešlých líčení.

Bývalý prezident čelí několika dalším paralelním procesům. V nich je obviněn z předávání tajných informací zahraničním organizacím a z útěku z vězení během revoluce v roce 2011.

Egypťané jsou v pohledu na soud rozděleni. Část si přeje co nejpřísnější potrestání Mursího, pro jiné jsou procesy čistě politické a kauzy vnímají jako vykonstruované.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme