Bývalý izraelský prezident Kacav půjde za sexuální delikty na 7 let za mříže

Izraelský Nejvyšší soud potvrdil sedmiletý trest pro bývalého prezidenta Mošeho Kacava. Ten byl loni v prosinci usvědčen z opakovaného znásilnění a sexuálního útlaku vůči svým podřízeným. 65letý Kacav se tak stane prvním prezidentem židovského státu, který skončí za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav opouští Nejvyšší soud s 7letým trestem | Zdroj: Reuters

Do vězení by měl Moše Kacav nastoupit 7. prosince. Ženatý otec pěti dětí přitom stále trvá na své nevině a na tom, že se stal obětí mediální štvanice a svého íránského původu.

Pětiletou kauzu přitom spustil samotný Kacav, když nařkl svoji bývalou sekretářku z ministerstva cestovního ruchu z vydírání. Pak se ale během vyšetřování ukázalo, že ji opakovaně podroboval sexuálnímu násilí, a podobně se choval i k jiným ženám, když se stal z ministra prezidentem.

O všem si také vedl pečlivé a poopravené záznamy, které měly v případě odhalení prokázat jeho nevinu.

Kacav dlouho tvrdil, že jeho počínání nemělo sexuální podtext. Pro odvolací řízení letos v létě zkusil neúspěšně novou verzi, že sice s poškozenými sex měl, ale že šlo o oboustranně dobrovolný vztah. Nejvyšší soud však došel k závěru, že na sedmiletém trestu vyměřeném v březnu okresním soudem nemá co měnit.

Podle izraelských médií teď Kacava zasvětí do života za mřížemi jiný prominent - bývalý ministr financí Šlomo Benizri, odsouzený za zpronevěru.

Břetislav Tureček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme