Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro píše paměti, první díl vyjde v srpnu

Fidel Castro píše memoáry. První díl s názvem Strategické vítězství by měl vyjít příští měsíc. Bude pojednávat o tom, jak během 74 dní změnilo pár stovek bojovníků osud jedné země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Catedral de San Cristobal | Foto: Krasivaja

První díl má pojednávat o tom, jak se Fidel Castro dostal k moci. Jeden z jeho možných názvů byl údajně Jak tři stovky zvítězily nad deseti tisíci, nakonec „zvítězil" název Strategické vítězství. Podle některých pozorovatelů se dá se předpokládat, že se Fidel Castro pokusí přepsat historii.

„To se dá těžko říct, ale nebylo by to poprvé, co by nějaký diktátor přepsal historii. Známe to z bývalého Sovětského svazu i bývalého Československa. Myslím si, že i tady budou takové prvky, které nebudou odpovídat pravdě. Bude to jeho osobní pohled, ale samozřejmě nemůže psát úplně všechno mimo realitu,“ řekl na Rádiu Česko Freddy Valverde - vedoucí španělské redakce ČRo 7 Rádia Praha.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pamětech Fidela Castra jsme na Rádiu Česko mluvili s Freddym Valverdem - vedoucím španělské redakce ČRo 7 Rádia Praha.

Kniha bude obsahovat dobové snímky, mapy a plánky a Castro ji údajně píše sám. „Určitě to bude jeho pohled na historii a na to, co se dělo na Kubě v posledních 50 letech. Jinak by to ani nemohlo být, protože Fidel Castro na Kubě všechno řídil a také v současnosti řídí, i když oficiálně je vůdcem Kuby od roku 2006 jeho bratr Raul,“ uvedl Valverde.

Kniha má vyjít příští měsíc, kdy bude Fidelovi Castrovi 84 let. Poslední dobou je ale poměrně aktivní a objevuje se na veřejnosti. „To je další prvek k jeho návratu - být zase činný, být zase vidět. Například na poslední fotce byl Fidel Castro zase v zelené uniformě,“ řekl k tomu Valverde s tím, že na fotkách Castro vypadá mnohem lépe než před časem.

Katka Brezovská, Václav Sochor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme