Bývalý papež Benedikt XVI. se vrátil do Vatikánu, bude žít v klášteře

Bývalý papež Benedikt XVI. se stěhuje ze svého dočasného domova v letní papežské rezidenci Castel Gandolfo nedaleko Říma zpět do Vatikánu. Poté, co se vrátí do svatého města, bude to vůbec poprvé, co budou ve Vatikánu vedle sebe žít úřadující a bývalá hlava katolické církve.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klášter Mater Ecclesiae, kam se Benedikt XVI. po odchodu z funkce papeže uchýlí

Klášter Mater Ecclesiae, kam se Benedikt XVI. po odchodu z funkce papeže uchýlí | Foto: Robert Mikoláš

Papež František Josepha Ratzingera přivítal a společně se pak odebrali do kaple kláštera Mater Ecclesiae a krátce se tam pomodlili.

Klášter Mater Ecclesiae má rozlohu zhruba 400 metrů čtverečních a dříve hostil jeptišky. V roce 1992 ho nechal vybudovat papež Jan Pavel II. a dosud je jediným klášterem, který na území Vatikánu existuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Kašpar z české redakce italského rozhlasu RAI v pořadu Stalo se dnes

Od listopadu loňského roku se rekonstruoval, jeho přízemní části totiž trpěly vlhkostí a zub času se podepsal i na oknech a terase. Pro emeritního papeže je připraveno poměrně skromné ubytování.

Jeho rezidence bude zahrnovat ložnici, pracovnu, knihovnu a veškeré příslušenství. O bývalého papeže se budou starat čtyři řádové sestry. Do nového bydliště ho doprovodí i jeho osobní sekretář.

V klášterním bytě je i pokoj pro hosty, který by měl využívat Benediktův bratr Georg Ratzinger.

Igor Maňour, Helena Šulcová, Jaromír Marek, Josef Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme