Kanada 6:1 Česko

Bývalý polský prezident Lech Walesa ostře vystoupil proti homosexuálům

Bývalý polský prezident a držitel Nobelovy ceny za mír Lech Walesa se postavil proti homosexuálům. Podle Walesy si musí uvědomit, že jsou menšinou a jako menšina se také chovat. Vadí mu i příslušníci sexuální menšiny mezi polskými poslanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý polský prezident Lech Walesa | Foto: Charles Rex Arbogast | Zdroj: ČTK

„Nechci, aby tato menšina, se kterou nesouhlasím, šla do ulic a mátla mé děti a vnoučata,“ řekl Lech Walesa v pořadu polské televize TVN.

„Chápu, že jsou tu odlišní lidé, odlišné orientace, a že mají právo na svou identitu. Ale ať nemění řád věcí zavedený během staletí. Nechci je dokonce ani slyšet mluvit. Ať si to dělají mezi sebou a nás, mě a má vnoučata, nechají na pokoji," pokračoval Walesa ve výpadu proti homosexuálům.

Bývalý polský prezident takto zareagoval po otázce moderátora na jeho názor na sňatky homosexuálů. V silně katolickém Polsku je tato debata poměrně jednoznačná. Více než dvě třetiny Poláků se v průzkumu veřejného mínění vyslovily proti homosexuálním sňatkům.

Silvie Třeslínová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme