Bývalý rakouský europoslanec Strasser dostal čtyřletý nepodmíněný trest

Rakouský soud poslal na čtyři roky do vězení někdejšího europoslance Ernsta Strassera. Údajným lobbistům slíbil, že za úplatek ovlivní evropské zákony. Jenže netušil, že lobbisté jsou ve skutečnosti novináři. Strasserova kauza předloni otřásla Evropským parlamentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouský soud poslal někdejšího europoslance a ministra vnitra Ernsta Strassera na čtyři roky do vězení (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Lobbisté alias reportéři britského deníku Sunday Times oslovili několik desítek europoslanců s korupčním návrhem. Na udičku se chytili tři, kromě Rakušana Strassera ještě jeden europoslanec ze Slovinska a jeden z Rumunska.

Strasser požadoval 100 tisíc eur ročně, za to, že dokáže ovlivnit evropské zákony. Dokazují to videonahrávky, které novináři pořídili skrytou kamerou.

U soudu se Strasser hájil, že se mu lobbisté od začátku zdáli podezřelí, a chtěl z nich údajně vylákat víc informací, protože tušil pletichy tajné služby.

Soudce ale jeho verzi neuvěřil a za korupční chování mu uložil čtyřletý nepodmíněný trest. Proti verdiktu se Strasser odvolá.

Vojtěch Berger, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme