Bývalý šéf MMF Strauss-Kahn čelí dalšímu obvinění z obtěžování

Francií otřásá další sexuální skandál. Středem pozornosti je opět bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn. Dnes tento muž, který byl dokonce jedním z adeptů na prezidentský úřad, čelí konfrontaci se spisovatelkou Tristan Banonovou. Obvinila ho ze sexuálního obtěžování, které se stalo před 8 lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: ČTK

Dominique Strauss-Kahn si prý s půvabnou novinářkou Banonovou dohodl před 8 lety schůzku a pozval ji do svého bytu. Později se ukázalo, že to byl byt jeho známého. Bývalý šéf MMF prý zamkl a pokusil se Banonovou políbit. Ona ale tvrdí, že ji chtěl znásilnit a že měla potíže se ubránit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k novému skandálu Dominika Strauss-Kahna zjišťoval spolupracovník Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd

S celou událostí se rozhodla jít na veřejnost až teď prý proto, že se tehdy necítila dost silná. Její matka, vlivná představitelka socialistické strany, a další politici na ni prý také tlačili, aby držela věc pod pokličkou. Ke zveřejnění v současnosti také přispěl nedávný skandál Strauss-Kahna z New Yorku.

Strauss-Kahn tam měl letos v létě znásilnit pokojskou v hotelu. Soud ji ale shledal jako nedůvěryhodnou a Kahn byl zbaven obžaloby.

Dominique Strauss-Kahn byl jedním z adeptů na prezidentský úřad, kvůli newyorské aféře ale musel odstoupit. Další obvinění může výrazně uškodit jeho pověsti. Nesvědčí ani socialistické straně jako takové, protože její klíčoví představitelé museli o skandálu v New Yorku svědčit.

Jan Šmíd, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme