Bývalý technik CIA Snowden může zůstat v tranzitu moskevského letiště až půl roku

Až na šest měsíců se může protáhnout pobyt bývalého informatika CIA Edwarda Snowdena v tranzitu moskevského letiště Šeremětěvo. Podle ruské migrační služby tuto maximální lhůtu předpokládají zákony. Spojené státy už mezitím přislíbily, že Snowdenovi v případě vydání nebude hrozit trest smrti a bude mít všechna práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edward Snowden, tisková konference v tranzitní zóně moskevského letiště Šeremetěvo (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Až na šest měsíců se může protáhnout pobyt bývalého informatika CIA Edwarda Snowdena v tranzitu moskevského letiště Šeremětěvo. Podle ruské migrační služby tuto maximální lhůtu předpokládají zákony.

Edward Snowden na šeremětěvském letišti bydlí už od 23. června. V krajním případě by z něj mohl vyjít těsně před Vánocemi.

Podle bývalého zástupce šéfa Federální migrační služby Vladimíra Volocha to závisí na tom, jak rychle, respektive pomalu mu úřady vyřídí doklady uprchlíka.

V tranzitu se Snowden podle tohoto zdroje nachází v péči a pod ochranou migrační služby s ohledem na jeho bezpečnost.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov dnes znovu zopakoval, že Rusko Snowdena Spojeným státům nevydá, protože mu tam hrozí i trest smrti.

Prezident Vladimír Putin se k případu v posledních dnech nevyjádřil - odpočívá na Sibiři, kde se mu podařilo ulovit 21kilovou štiku.

Martin Dorazín, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme