Calipari sám zakázal informovat o osvobození novinářky

Odhalení okolností smrti Nikoly Calipariho vrhá nové světlo na celý případ. Italský agent zahynul na americkém check-pointu v Bagdádu, když vezl na letiště právě osvobozenou italskou novinářku Giulianu Sgrenovou. Důstojník tajné služby Calipari údajně zakázal informovat Američany o osvobozovací akci. Šetření římské prokuratury v případu Calipari odkrylo nové elementy složité mozaiky události, která skončila střelbou na americkém stanovišti nedaleko bagdádského letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicola Calipari | Zdroj: ČTK

Italský generál Mario Marioli, zástupce velitele koaličních sil v Iráku, který měl na starost komunikaci s Američany, podle liberálnělevicového deníka Republica dostal od důstojníka tajné služby Calipariho dvakrát pokyn, aby neinformoval Američany o akci osvobození italské novinářky.

Zbytek je shoda okolností. Podle výpovědi generála Marioliho akce měla být ukončena mnohem dříve, ale únosci ji protáhli až do pozdního večera. Vojáci na americkém stanovišti očekávali příjezd bývalého amerického velvyslance v Iráku Negroponteho, a proto byli mimořádně ostražití.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme