Cameron bude v Praze jednat o svých požadavcích na omezení přistěhovalectví z EU

Britská vláda nechce při jednáních o podobě svého členství v EU slevit z požadavku na omezení přistěhovalectví z unijních zemí. Premiér David Cameron o tom bude dnes jednat v Praze s českým předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou z ČSSD. Cameron navrhuje omezit zaměstnanecké výhody pro pracovníky z EU po jejich příjezdu do Británie. Česká vláda to považuje za diskriminační.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Sobotka jednal s předsedou vlády Velké Británie Davidem Cameronem | Foto: Úřad vlády ČR

Omezit pro unijní přistěhovalce například daňové a další výhody po dobu čtyř let po příjezdu do Spojeného království se nelíbí celé řadě zemí.

Britská vláda tvrdí, že její sociální systém je pro občany z jiných členských zemí EU přílišným magnetem. Je ale ochotná jednat o alternativách, jak snížit počet přistěhovalců.

Podle zdrojů Českého rozhlasu by pro Česko mohla být přijatelná varianta takzvané záchranné migrační brzdy - to znamená nouzového zastavení imigrace v případech, že by přistěhovalectví vytvořilo přílišnou zátěž pro britské zdravotnictví nebo školství.

David Cameron prohlásil, že netrvá na tom, aby se předběžná dohoda o nových podmínkách britského členství uzavřela už na únorovém summitu Evropské unie.

David Cameron | Foto: Český rozhlas

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme