Cameron je šokován událostmi v Paříži, situaci vyhodnotí i krizový štáb COBRA

Ministerský předseda David Cameron rychle zareagoval na sérii teroristických útoků v Paříži. Řekl, že je událostmi šokován, že je v myšlenkách a v modlitbách s francouzským lidem a že Británie udělá všechno, aby svým francouzským přátelům pomohla. Podobné vyjádření vydala i celá řada předních politiků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron během projevu před členy Konfederace průmyslu | Zdroj: Reuters

Útoky v Paříži přišly pár desítek hodin po pravděpodobné likvidaci Džihádisty Johna, britského radikálního islamisty jménem Mohammed Emwazi, řezníka tzv. Islámského státu, který má na svědomí trýznění a vraždy západních rukojmí.

Daily Telegraph s odvoláním na bezpečnostní zdroje uvedl, že britská tajná služba MI5 a policie začaly prověřovat komunikaci i pohyby známých islamistů, protože existuje obava, že by mohla přijít odveta za smrt tohoto džihádisty.

Jinak zatím nejsou informace o tom, že by se Londýn chystal zvýšit stupeň teroristického nebezpečí, který je dlouhodobě na druhém nejvyšším stupni.

ONLINE: Teror v Paříži. Při sérii útoků zahynuly desítky lidí

Číst článek

V nejbližších hodinách zasedne vládní krizový štáb COBRA, aby situaci vyhodnotil.

Vypadá to, že se lety směřující do Paříže odkloní směrem k Británii, na letiště v Londýně a dalších městech.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme