Cameron nejspíš sleví ze svých požadavků ohledně omezení přistěhovalectví z EU do Británie

Britský premiér David Cameron chce unijním partnerům nabídnout ústupky ohledně požadavků na omezení přistěhovalectví z Evropské unie. Pravidla pro čerpání zaměstnaneckých výhod po příjezdu do Británie by se údajně mohla týkat i Britů vracejících se do země. Cameron nepřesvědčil evropské lídry, že původně navrhovaná opatření nejsou diskriminační.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O zapojení Británie do útoků v Sýrii dnes bude v Paříži jednat David Cameron (na snímku) s francouzským prezidentem Hollandem | Zdroj: Reuters

Podle deníku Daily Telegraph ale ministerský předseda nehodlá slevit z celkového přístupu, aby britský sociální systém přestal být takovým lákadlem pro občany jiných členských států EU.

Omezení možnosti čerpat zaměstnanecké výhody po dobu čtyř let od příjezdu do Británie by se ale mohlo vztahovat i na britské občany, kteří žili dlouhodobě v cizině a ve Spojeném království několik let neplatili daně.

Podle Telegraphu se David Cameron také bude snažit jednání s evropskými partnery uspíšit a vypsat unijní referendum už na červen příštího roku. Bude se tak prý chtít vyhnout dopadům letního vrcholu uprchlické krize na výsledek hlasování.

Pro setrvání Británie v EU se mezitím vyslovila šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Podle ní už samotné konání unijního referenda znamená nejistotu a tudíž riziko pro britský hospodářský růst.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme