Cameron prý nechce, aby podnikatelé vyzdvihovali výhody EU, píší Financial Times

Britský premiér Cameron a jeho poradci prý vyzývají lídry ostrovního byznysu, aby teď mlčeli ohledně výhod členství v Evropské unii. Píše o tom deník Financial Times. Podle Cameronova okolí by vyzdvihování výhod mohlo ohrozit premiérova jednání o nových podmínkách britského členství v Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

Podle jednoho z Cameronových poradců vyslala vláda byznysmenům jasný vzkaz, aby doslova „drželi ústa“, dokud nebude nová dohoda na stole.

Zdůrazňování výhod britského členství v EU by prý citlivá jednání mohlo podkopat. Navíc by to prý mohlo být kontraproduktivní – lidé kolem premiéra se obávají, že by se mohl posílit tábor euroskeptiků.

Aktuální průzkum Mail on Sunday uvádí, že pro takzvaný „Brexit“, tedy odchod Británie z EU, by zvedlo ruku 43 procent lidí. Pro setrvání by bylo 40 procentům dotázaných.

Financial Times připomínají, že vláda se obracela na šéfy velkých společností i před loňským skotským referendem. Názor ostrovního byznysu na takzvaný „Brexit“ však podle prestižního deníku zdaleka není tak černobílý, jako tomu bylo v případě názoru na nezávislost Skotska na Velké Británii.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme