První případ po více než roce. Canberra jde do karantény, lidé mohou vycházet jen výjimečně

Australské hlavní město Canberra, ve kterém žije asi 400 000 obyvatel, jde na týden do karantény. Ve městě se totiž objevil jeden případ nákazy nemocí covid-19. Podle stanice BBC je to první výskyt po více než roce a úřady se rozhodly nařídit uzávěru, protože není jasné, jak a kde se pacient nakazil, což znemožňuje trasování potenciálních kontaktů.

Canberra Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S blížícím se začátkem uzávěry v Canbeře se tvořily dlouhé fronty před obchody s potravinami

S blížícím se začátkem uzávěry v Canbeře se tvořily dlouhé fronty před obchody s potravinami | Foto: AAP Image/Lukas Coch | Zdroj: Reuters

Uzávěra Canberry začala platit ve čtvrtek v 17.00 místního času (9.00 středoevropského letního času). Obyvatelé města smí týden vycházet jen v nejnutnějších případech. S blížícím se začátkem uzávěry se tvořily dlouhé fronty před obchody s potravinami, když se lidé snažili se předzásobit.

Policie uzavřela centrum Sydney. Snažila se zabránit protikaranténním demonstracím

Číst článek

Austrálie chce přísnými opatřeními zabránit rozšíření nakažlivější varianty delta. Ze stejného důvodu už platí uzávěra ve dvou největších australských městech Sydney a Melbourne.

Vedení státu Nový Jižní Wales, jehož je Sydney správním centrem, upozornilo, že na dodržování pravidel bude dohlížet i armáda. Policistům už s dohledem pomáhá 580 neozbrojených vojáků. Přestože je Sydney v karanténě už sedm týdnů, počty nově nakažených výrazněji neklesají.

Méně než čtvrtina Australanů je naočkovaná proti covidu-19. Přestože země prožívá ve srovnání s mnoha jinými státy mírný průběh pandemie, frustrace vedla místní obyvatele k několika velkým protestům proti vládním omezením.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme