Canberra neustoupí tlaku iráckých teroristů

Austrálie vyslala do Iráku zvláštní tým, který má osvobodit australského podnikatele uneseného iráckými povstalci. Premiér John Howard zdůraznil, že jeho země neustoupí tlaku únosců, kteří požadují, aby Canberra stáhla z Iráku své vojáky. V současnosti operuje v Iráku v rámci mezinárodního kontingentu 550 australských vojáků a Canberra se tam chystá vyslat dalších 350 vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O únosu třiašedesátiletého Douglase Wooda informovala v neděli večer arabská televize, které únosci předali videozáznam. Na něm rukojmí žádá australskou vládu, aby mu zachránila život a stáhla své vojáky z Iráku. Stejnou výzvu adresoval unesený obchodník i vládám USA a Británie.

Wood žije už přes deset let ve Spojených státech; podle tisku zajišťoval v Iráku dodávky americké armádě. Australský ministr zahraničí Alexander Downer upřesnil, že tým, který odcestoval do Iráku, tvoří diplomaté, policejní důstojníci a pracovníci ministerstva obrany.

Milan Kopp, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme