Evropská komise potvrdila, že Česko kvůli Čapímu hnízdu nepřišlo o žádné dotace

Kvůli farmě Čapí hnízdo nepřišla Česká republika o žádné unijní dotace. Potvrdil to vedoucí generální ředitelství pro regionální politiku Marc Lemaitre. Zástupce Evropské komise vystoupil před kontrolním výborem Evropského parlamentu k financování sporného projektu. Podle českých i unijních vyšetřovatelů při něm došlo k dotačnímu podvodu, ze kterého je obviněn i premiér v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO. Ten to popírá.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Farma Čapí hnízdo

Farma Čapí hnízdo | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Tím, že Česko vyjmulo farmu Čapí hnízdo z evropského financování, nepřišlo podle Lemaitra o žádné peníze v operačním programu pro střední Čechy.

Současně potvrdil, že díky tomuto kroku nedostal tento projekt žádné unijní dotace. Europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL ale žádal od komise opatření, aby se podobný případ už neopakoval.

„Nesmíme dopustit, abychom si zakládali kdejakou společnost, skrze kterou nikdo neví, kdo ji vlastní,“ upozornil Zdechovský. Podle Lemaitra komise teď provádí důkladnější kontroly.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme