Čaputová uvedla, že čelí výhrůžkám smrtí. ‚Dělat z někoho terč už na Slovensku zabíjelo,‘ kritizovala Fica

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová uvedla, že ona sama a její blízcí čelí výhrůžkám zabitím. V této souvislosti nařkla expremiéra a nyní šéfa opozičních sociálních demokratů (Smer-SD) Roberta Fica, že z ní svými výpady udělal terč. Čaputová, která se se Smerem-SD rozchází v názoru například na pomoc bránící se Ukrajině, to napsala na sociální síti.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Čaputová a Robert Fico

Zuzana Čaputová a Robert Fico | Foto: René Volfík, iROZHLAS.cz/Profimedia | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„Neklesnu na jeho úroveň a nebudu mu věnovat žádné přívlastky. Využiji ale všechny právní prostředky. Jako matka na ochranu svých dětí. Jako občanka na ochranu instituce, kterou dočasně zastupuji,“ uvedla Čaputová na facebooku.

Zmínila také, že podobné nenávistné lži už dříve na Slovensku zabíjely. Narážela tak na vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v roce 2018.

Úspěšný slovenský ekonom i pragmatik. Ódor bude v čele kabinetu liberálních i konzervativních odborníků

Číst článek

Fico dlouhodobě vystupuje proti Čaputové, které pětiletý prezidentský mandát skončí v příštím roce. Kromě jiného tvrdil, že hlava státu je americkou agentkou a dostává pokyny od ambasády Spojených států.

Čaputovou nově kritizoval také za to, že předsedou budoucí úřednické vlády hodlá jmenovat Ľudovíta Ódora. Uvedl, že to není výběr prezidentky a že tento nápad „přišel odněkud“.

Uznávaného ekonoma Ódora zase Fico propojil s aktivitami amerického finančníka a filantropa maďarského původu George Sorose, kterého označil za představitele liberalismu progresivního charakteru.

Už dříve pak soud na Slovensku zakázal nynějšímu místopředsedovi Smeru-SD Ľuboši Blahovi kromě jiného označovat hlavu slovenského státu za americkou agentku či vlastizrádkyni.

Populární Smer

Smer-SD je podle průzkumů před zářijovými předčasnými volbami na Slovensku nejpopulárnější stranou. V případě své účasti ve vládě chce strana zastavit dodávky vojenského materiálu Ukrajině, která od loňského února čelí vojenské invazi Ruska. Čaputová pomoc Kyjevu naopak podporuje.

Slovensko hledá cestu z chaosu. Čeká ho bitva pěti expremiérů

Číst článek

Čaputová v minulosti po slovních výpadech od Smeru-SD řekla, že nehodlá dávat milosti lidem, kteří jsou blízcí opozici a kterým hrozí odsouzení. Po parlamentních volbách v roce 2020, které vyústily v odchod Smeru-SD do opozice a ve změnu vlády, začala policie v různých kauzách stíhat několik představitelů úřadů a institucí z doby předchozího dlouholetého vládnutí Smeru-SD.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme