'Propusťte politické vězně,' protestovali lidé proti Puigdemontovu zadržení. Policie použila obušky

Desetitisíce lidí v sobotu vyrazily do ulic Barcelony a dalších měst, aby protestovali proti zadržení obžalovaného regionálního expremiéra Carlese Puigdemonta v Německu. Část demonstrantů se v Barceloně střetla s policejními těžkooděnci ve snaze dostat se k sídlům úřadů. Informoval o tom list La Vanguardia, podle něhož bylo nejméně 17 lidí při demonstracích zraněno.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé s katalánskými vlajkami a transparenty vyzývajícími k propuštění Puigdemonta a dalších „politických vězňů" se vydali k barcelonským sídlům evropských institucí a k německému konzulátu.

V Německu zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, tvrdí jeho právník

Číst článek

Právě německá policie v sobotu dopoledne zadržela katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta, když zemí projížděl na cestě z Finska do Belgie.

Demonstrace svolalo několik separatistických organizací na různá místa Barcelony. Policisté se pokoušeli zahradit průvodům cestu za pomoci obušků, někteří účastníci se však nechtějí podřídit výzvám policie k ukončení protestu.

Patrně k nejnásilnějšímu střetu došlo poblíž sídla regionální katalánské vlády, kde bylo podle údajů zdravotnické služby zraněno 17 lidí, většinou lehce. Policie zadržela nejméně tři demonstranty.

Další skupiny protestujících daly svůj nesouhlas najevo zablokováním několika velkých silnic v Barceloně a okolí. Protesty proběhly ve městech Girona, Lleida či Tarragona. Protestující se sešli také v Bruselu.

Expremiér je ve Španělsku obžalován ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost Katalánska a země na něj vydala evropský zatykač.

'Propusťte politické vězně,' protestovali lidé proti Puigdemontovu zadržení - Barcelona | Foto: Albert Gea | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme