Časopis Time vyhlásil osobností roku Baracka Obamu

Americký časopis Time vyhlásil nastupujícího prezidenta Spojených států Baracka Obamu osobností roku. Podle týdeníku, který uděluje toto ocenění už víc než 80 let, dokázal Obama nastínit ambiciózní budoucnost i v těžké době.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama osobností roku časopisu Time

Barack Obama osobností roku časopisu Time | Zdroj: ČTK

Jmenování Baracka Obamy není překvapením. Jeho fotografie dominovala titulní straně časopisu Time v posledních dvou letech patnáctkrát. Podle listu Obama zapůsobil na scéně jako hromová rána, převrátil politiku vzhůru nohama a překonal staletí zaběhnutý společenský pořádek. Jeho příběh zaujal lidi od Jakarty po Dublin, z Iowy po New Hapmshire.

Časopis Time označuje za osobnost roku jednotlivce, skupiny lidí nebo fenomény, které utvářejí svět. Osobností roku byli oba Obamovi předchůdci George Bush i Bill Clinton. Loni se jí stal nynější ruský premiér Vladimir Putin.

Výběr listu vzbuzuje někdy kontroverze, letos se to ale nečeká. Obamovými soupeři v posledním kole výběru byli mimo jiné francouzský prezident Nicolas Sarkozy a americký ministr financí Henry Paulson.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme