Část cestujících z havarovaného autobusu se z Chorvatska vrátila na Slovensko

Většina přeživších slovenských pasažérů zájezdového autobusu, který včera havaroval na chorvatské dálnici, už je zpátky ve své vlasti. V chorvatských nemocnicích zůstává devět lidí, z nich dva v kritickém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda slovenského autobusu | Zdroj: ČTK

Podle slovenského ministerstva zahraničí jsou ale všichni mimo ohrožení života. Slovenský vládní speciál dopravil do Bratislavy 26 lidí. 19 z nich převezli následně sanitky ke zdravotní prohlídce. Jenom dva z nich v nemocničním ošetření zůstali.

Při včerejší tragické nehodě mezi Splitem a Záhřebem zemřelo 14 lidí, z toho 11 na místě a 3 později v nemocnici. Autobus vezl turisty z Košic na dovolenou k Jaderskému moři. U města Gospič sjelo vozidlo náhle z dálnice a ve velké rychlosti narazilo do mostního pilíře.

Chorvatští vyšetřovatelé nehody zatím počítají se dvěma verzemi příčiny neštěstí. Tou první je mikrospánek řidiče, druhou defekt na pneumatice. V autobuse údajně cestovali převážně starší lidé.

Podle slovenské televize Markíza je jeden z řidičů mrtev, druhému prý museli amputovat obě nohy. Slovenské ministerstvo zahraničí zřídilo pro příbuzné cestujících zvláštní telefonní linku, na které mohou získat informace.

Milan Kopp, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme