Část polských médií bojkotuje reklamy kritizující soudce. Ministerstvo spravedlnosti autorství odmítá

Polské ministerstvo spravedlnosti odmítlo autorství sporné kampaně hájící justiční reformu. Ohradili se proti ní soudci a bojkotuje ji část polských médií. Série reklam tvrdí, že soudci si vzájemně kryjí záda a že pro ně neplatí žádná pravidla. Za kampaní stojí nadace sponzorovaná polskými státními firmami. Oficiálním úkolem nadace je propagovat zemi v zahraničí.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace před polským parlamentem proti změnám ve soudnictví, které prosazuje vláda Práva a spravedlnosti | Foto: Agencja Gazeta/Slawomir Kamiński | Zdroj: Reuters

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro kampaň na podporu justiční reformy uvítal. Přiznal, že její autoři použili informace připravené jeho rezortem. Reklamy podle ministra spravedlnosti ukazují pravdu o polských soudcích.

Státní soudcovská rada ale tvrdí, že jsou v ní nepravdivé a tendenční informace. Jeden z billboardů například tvrdí, že soud ve Svídnici na jihu Polska pustil na svobodu pedofila, který vzápětí zneužil dítě.

Předseda tamního okresního soudu existenci takového rozsudku popřel. Kampaň bojkotují vydavatelé opozičního deníku Gazeta Wyborcza, server onet.pl nebo deník Gazeta Prawna. K projednávání další části justiční reformy se Polsko nejspíš dostane příští týden.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme