Část Spojených států bojuje s přívaly sněhu

Vydatná sněhová nadílka o víkendu částečně ochromila středozápad a severovýchod Spojených států. Pokračující sněžení a vichřice zavály silnice, dálnice i letiště. Ulice velkých měst včetně New Yorku, kde klesla teplota pod minus 20 stupňů Celsia, jsou liduprázdné a pracují tam krizové centra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pluhy v ulicích New Yorku

pluhy v ulicích New Yorku | Zdroj: ČTK

Meluzína už druhý den sviští mezi nedoléhajícími okny domů od Chicaga až po New York a Boston. Na některých místech už přestali uvádět výšku sněhové vrstvy v palcích a přešli rovnou na stopy. Někde je až metr nového sněhu.

Výhodou je, že většina lidí byla před víkendovým sněžením varována několik dní předem. Američané ale nepoužívají zimní pneumatiky a automatické převodovky nedovolí ani nejzdatnějším řidičům ovládat svá vozidla tak, jak by si přáli.

Velká letiště omezila provoz a zrušila 2500 letů. Naopak lyžařská střediska se radují, že začala konečně ta pravá zima. Starostové měst ale vyzývají lidi, aby zůstali doma. Meteorologové sněhovou bouři srovnávají s nejhoršími blizardy minulého století.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme