CDU a CSU chtějí v Německu s pomocí atomové energie snížit cenu elektřiny

Spor o využívání energie z jádra se v sousedním Německu dál vyostřuje. Strany křesťanské unie si představují, že by díky atomové energii mohli spotřebitelé v příštích letech zaplatit na účtech za elektřinu o 40 miliard eur méně. Sociální demokraté to ale odmítají a trvají na odpojení všech jaderných elektráren ze sítě do roku 2021.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaderná elektrárna (ilustr. foto)

jaderná elektrárna (ilustr. foto) | Foto: Petr Večeřa

Pokud se životnost německých atomových reaktorů prodlouží o deset až patnáct let, ušetří německé domácnosti 40 miliard eur. Tento slib daly politikům vládních CDU a CSU energetické koncerny. Ty se přes ministerstvo životního prostředí snažily v posledních měsících prodloužení životnosti elektráren marně prosadit.

Sociální demokraté ale trvají na dodržení závazku předchozí rudo-zelené vlády - odstoupit úplně od získávání energie z jádra. Postup koaličních partnerů označili za "čirý atomový lobbyismus."

Strany unie ve svém návrhu energetické politiky taky počítají s odbouráváním subvencování obnovitelných zdrojů. I to by podle CDU/CSU mohlo ceny elektřiny snížit.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme