Čečenci odmítli odpovědnost za výbuchy v Moskvě

Čečenští povstalci tvrdí, že nestojí za sebevražednými atentáty v moskevském metru. Velitel radikálů Doku Umarov naopak na videozáznamu obvinil z odpovědnosti za exploze ruské tajné služby. Pravost materiálu zatím není možné ověřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice v Moskvě jsou po útocích v metru plné policistů | Zdroj: ČTK

Mezitím došlo ke dvěma pumovým atentátům v neklidném jihoruském Dagestánu. Zahynulo při nich nejméně jedenáct lidí. Podle úřadů byli strůjci útoků napojeni na některou ze skupin právě se Severního Kavkazu.

Nálože vybuchly v centru města Kizljar, podle ruských agentur je mezi oběťmi několik policistů, včetně šéfa místního oddělení bezpečnostních sil. Právě do neklidného severokavkazského regionu podle vyšetřovatelů vedou stopy organizátorů pondělních moskevských útoků.

Atentát v metropoli posílil obavy, zda nejde o začátek nové vlny útoků ze strany povstalců, kteří mají základnu v severokavkazských republikách. Zároveň podle kritiků poukázal na skutečnost, že se Kremlu i přes léta protiteroristických operací nedaří radikální skupiny držet pod kontrolou.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme