Čečenci potvrdili smrt velitele Chattába

Radikální čečenští povstalci potvrdili smrt jednoho z hlavních velitelů za rusko-čečenské války Chattába. Na internetové stránce povstalců se uvádí, že byl údajně otráven. O úmrtí Chatába informovaly minulý týden ruské zdroje, dosud ozbrojenci tvrzení ruských bezpečnostních sil popírali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

snímek mrtvého velitele Chattába | Foto: ČTK/EPA

Čečenští mudžahidové, radikální frakce povstalců, na internetových stránkách potvrdila Chattábovu smrt s tím, že ho daly ruské úřady otrávit dopisem. Informace o smrti jednoho z nejznámějších čečenských polních velitelů zveřejnila Moskva minulý týden, ale dodnes i přes páteční publikaci amatérských videonahrávek těla Chattába televizí RTR panovala kolem kauzy řada dohadů. Moskva už totiž několikrát před tím přišla se zaručenými zprávami, podle kterých se jí podařilo čečenského velitele zneškodnit.

Chattáb měl být podle ruské federální bezpečnostní služby zlikvidován už v polovině března. Nejenom Rusko, ale také Američané tvrdili, že byl napojen na síť teroristické organizace Al-Káida.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme