,Musíš nést odpovědnost.‘ Čečenský vůdce Kadyrov přiměl viníka nehody, aby se vzdal policii

Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov přiměl krajana, který v Moskvě zavinil dopravní nehodu s oběťmi na životech a pak uprchl do Čečenska, aby se vzdal policii a aby se za svůj čin omluvil. Případu si povšimla i celostátní média.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Čečenské autonomní republiky Ramzan Kadyrov. | Foto: Government.ru, Creative Commons Attribution 4.0

„Je mi líto, že se to tak stalo. Nebylo to schválně,“ prohlásil Muslim Džambekov na videu, které se objevilo na Kadyrovově stránce na sociálních sítích. Srážkou byl prý natolik otřesen, že z místa uprchl. „Vyjadřuji soustrast pozůstalým. Omlouvám se svému lidu a obyvatelům Ruska za to, co se stalo,“ dodal. Omluvil se i Kadyrovovi, jehož výzva jej přiměl vzdát se.

Nehoda se stala 25. března na jedné z rušných moskevských výpadovek, kde mohutný terénní Mercedes ve vysoké rychlosti přejel dělicí pás a čelně narazil do vozu Lada Niva, ve které zahynula matka s jedenáctiletou dcerou, zatímco otec za volantem vyvázl s otřesem mozku a modřinami. Případ vyvolal u moskevské veřejnosti velké rozhořčení.

‚Psancem ve společnosti‘

Ve čtvrtek večer Kadyrov na sociálních sítích pohrozil viníkovi, aby se okamžitě vydal policii, „jinak ti to národ neodpustí, staneš se vinou svého nedůstojného chování psancem ve společnosti“. Současně vyzval policii, aby uprchlíka dopadla. „Jestli jsi opravdu Čečenec, muž, muslim, musíš nést odpovědnost za to, co jsi způsobil, a ne dělat ostudu svému lidu a rodu,“ nabádal čečenský vůdce Džambekova, aby se přestal schovávat a přihlásil se policii.

Podle serveru Newsru.com to není poprvé, co Kadyrov přiměl své krajany nést odpovědnost za zostuzení Čečenců v očích Moskvanů. Před půldruhým rokem „srovnal do latě“ i fotbalového chuligána, který spáchal výtržnost v moskevské dopravě. Zaměstnal jej pak v komunálních službách, aby nehledal živobytí v ruské metropoli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme