Čečenských vůdců ubylo

Počet vůdců čečenských separatistických povstalců, kteří působí v severokavkazském Čečensku, se během čtyř let snížil z 200 na dnešních deset. Oznámila to ruská Federální bezpečnostní služba, kterou citovaly ruské tiskové agentury Interfax a ITAR-Tass. Podle mluvčího služby Sergeje Ignatčenka také výrazně poklesl počet zahraničních žoldnéřů v Čečensku. Většinu prý mezi nimi tvoří Arabové. Zároveň potvrdil informaci o zabití pěti ozbrojenců v Dagestánu o minulém víkendu po více než patnáctihodinové operaci ruských jednotek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čečensko

Ozbrojenci tam byli údajně vysláni, aby prováděli teroristické útoky, včetně zabíjení policistů a příslušníků Federální bezpečnostní služby. Ignatčenko zároveň opakoval tvrzení, že speciální jednotky v Dagestánu překazily teroristickou operaci podobnou zářijovému útoku na školu v severoosetském Beslanu.

Útok prý plánovala radikální islamistická skupina, kterou vede velitel takzvané dagestánské fronty Rappani Chalilov. Ozbrojci měli být vycvičeni v táborech v Čečensku.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme