Čečenských vůdců ubylo

Počet vůdců čečenských separatistických povstalců, kteří působí v severokavkazském Čečensku, se během čtyř let snížil z 200 na dnešních deset. Oznámila to ruská Federální bezpečnostní služba, kterou citovaly ruské tiskové agentury Interfax a ITAR-Tass. Podle mluvčího služby Sergeje Ignatčenka také výrazně poklesl počet zahraničních žoldnéřů v Čečensku. Většinu prý mezi nimi tvoří Arabové. Zároveň potvrdil informaci o zabití pěti ozbrojenců v Dagestánu o minulém víkendu po více než patnáctihodinové operaci ruských jednotek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čečensko

Ozbrojenci tam byli údajně vysláni, aby prováděli teroristické útoky, včetně zabíjení policistů a příslušníků Federální bezpečnostní služby. Ignatčenko zároveň opakoval tvrzení, že speciální jednotky v Dagestánu překazily teroristickou operaci podobnou zářijovému útoku na školu v severoosetském Beslanu.

Útok prý plánovala radikální islamistická skupina, kterou vede velitel takzvané dagestánské fronty Rappani Chalilov. Ozbrojci měli být vycvičeni v táborech v Čečensku.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme