Čech čelí v Kambodži obžalobě kvůli sexu se čtrnáctiletou dívkou. Hrozí mu až deset let vězení

Šestačtyřicetiletý Čech čelí v Kambodži od úterý obžalobě z pohlavního styku s nezletilou osobou. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila Irena Valentová z českého ministerstva zahraničí. Čechovi hrozí pět až deset let vězení, napsal server Khmer Times. Muž prý často navštěvoval rodinu jisté čtrnáctileté dívky a rodičům při každé návštěvě nechal 20 až 50 dolarů, tedy v přepočtu 440 až 1100 korun.

Phnompenh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouta (ilustrační foto) | Foto: Keith Allison/Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic | Zdroj: Pixabay

„Soud zamítl žádost o jeho vyšetřování na svobodě. Čech bude vyšetřován ve vazbě, což může trvat až šest měsíců. Následně by mělo dojít ke stanovení termínu soudu,“ říká pro server iROZHLAS.cz Irena Valentová z ministerstva zahraničí.

Policisté z útvaru pro boj s obchodováním s lidmi a ochranu nezletilých zadrželi Čecha v domě, který si pronajímal ve městě Siem Reap na severozápadě Kambodže. Našli u něj dívčí šaty, hračky, kondomy, digitální fotoaparát a laptop.

Čech má na Novém Zélandu strávit 17 let za mřížemi. Pod falešným dnem zavazadla pašoval pervitin

Číst článek

„Vyšetřovací soudce provinčního soudu muže poslal do vězení. V případě odsouzení mu hrozí pět až deset let," řekl webu Khmer Times Chea Heng ze zvláštního policejního útvaru.

Podle policie podezřelý v uplynulém roce často navštěvoval dům 14leté dívky a usiloval o její adopci. Když získal důvěru rodiny, dívka údajně směla za Čechem docházet do jeho bydliště, kde podle policie docházelo k sexuálnímu zneužívání.

Sexuální zneužívání dětí je v Kambodži dlouhodobý problém. Země postupně získala pověst útočiště cizinců, kteří mají zájem o tento druh sexu a kteří zneužívají chudoby místních obyvatel a donedávna také laxního uplatňování zákonů.

Zástupce kambodžské nevládní organizace zabývající se právy dětí k případu zadrženého Čecha řekl, že celá rodina oběti byla mužem „zpracována" a postupně se na něm stala závislou.

Česko nemá smlouvu o vydávání odsouzených

Případ sleduje podle Valentové jak česká ambasáda v Bangkoku, tak i zastupitelský úřad v Kambodži. „Čech od ambasády prozatím žádnou pomoc nebo podporu nepožaduje,“ doplňuje.

Česko nemá s Kambodžou smlouvu o vydávání odsouzených. Pokud by si chtěl jakýkoli odsouzený odpykat trest v Česku, muselo by být splněno několik podmínek.

„Šlo by o ujištění, že trestný čin je trestný i v České republice. Kambodžská strana by také musela s vydáním souhlasit. Nutný je dále pravomocný rozsudek a odsouzený si musí podat žádost, že chce být transferován do České republiky,“ vyjmenovává pro iROZHLAS.cz Valentová.

Odsouzený by také musel zaplatit veškeré náklady. „Může to být až 150 tisíc. Náklady si platí přímo odsouzený člověk, nikoliv stát,“ dodává Valentová.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme