Čech, který pašoval uprchlíky, byl v Rakousku odsouzen na dva roky vězení

Za pašování téměř čtyř desítek uprchlíků poslaly rakouské úřady Čecha na dva roky do vězení. Asi 26letého muže zadrželi policisté loni v červenci na dálnici u Vídně, běžence převážel v nákladním prostoru vozu. Píše o tom deník Echo24.cz, kterému informaci potvrdilo české velvyslanectví ve Vídni. Za nelegální převaděčství bylo v zahraničí odsouzeno minimálně dalších osm lidí z Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská policie zadržela na konci července Čecha s 37 uprchlíky ve voze na dálnici nedaleko Vídně. Byl obviněn z převaděčství (ilustrační foto) | Foto: Reuters

„Dle našich informací proběhlo s dotyčnou osobou soudní řízení a mladík byl odsouzen na dva roky,“ řekla serveru Echo24.cz Zdeňka Kopelentová z ambasády v Rakousku bez podrobností.

Rakouská policie muže zadržela loni na konci července. Tamní úřady ho původně umístily do vazby ve věznici poblíž města Sankt Pölten, které leží asi 60 kilometrů západně od Vídně. V ní si zřejmě také v současnosti odpykává svůj trest. Velvyslanectví nechce případ blíže komentovat. Za pašování lidí v Rakousku hrozí až deset let za mřížemi.

Mladík se po zadržení podle svého advokáta k pašování 37 migrantů v nákladním prostoru svého vozu přiznal. Server informuje, že český zastupitelský úřad není od té doby s rodinou muže v kontaktu, nikdo z jeho okolí ani rakouské úřady český konzulát nepožádaly v souvislosti s případem o asistenci.

Echo24.cz připomíná, že nejde přitom o jediného českého občana, který byl v zahraničí odsouzen za nelegální převaděčství. Server připomíná, že českými pašeráky migrantů se zabývaly soudy ve Francii, Litvě nebo Bulharsku. Za pašování bylo loni podle českého ministerstva zahraničí odsouzeno dalších minimálně osm lidí.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme