Čech se pokusil do Německa propašovat rekordní zásilku drog

Německá policie zadržela rekordní kontraband drog směřující z České republiky na území Spolkové republiky. Mladý Čech, který se omamné látky pokoušel převézt vlakem, byl zatčen a je v rukou policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy

Takové množství nové syntetické drogy zvané Crystl se ještě v Sasku neobjevilo. Celkem dva kilogramy smrtelně nebezpečné psychotropní látky nalezli němečtí pohraničníci u mladého nezaměstnaného Čecha přímo na hraničním nádraží Schöna. Oznámilo to saské rádio BSR.

Pětadvacetiletý muž měl drogy rozdělené do dvou balíčků. Bdělým strážcům hranice však neunikl a nyní je v policejní vazbě. Hodnota kontrabandu se na černém trhu oceňuje v přepočtu zhruba na čtyři miliony korun.

Podrobnosti o totožnosti pašeráka nejsou známy. Jak Českému rozhlasu potvrdil generální konzulát České republiky v Drážďanech, zadržený Čech ani německá policie se na tamní konzulární oddělení prozatím neobrátili.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme