Český vědec zemřel v jeskyni v Rakousku. Záchranáři o jeho život bojovali marně

Ve středním Rakousku zemřel v noci na úterý český badatel, který se v noci zřítil v alpském jeskynním systému u Mariazellu. První tým záchranářů, který se k němu v úterý dostal, podle agentury APA sdělil, že postižený 48letý muž nejevil známky života. Původně se předpokládalo, že je vážně zraněný.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle záchranářů se lze k Čechovi dostat během 1,5 až dvou hodin. (Na ilustračním snímku vrtulník rakouských záchranářů). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Pomoc k českému jeskyňáři přivolal jeho rakouský kolega, který z jeskyně sám vystoupal. Franz Tributsch z mariazellské horské služby podle APA ale uvedl, že Čech zřejmě přišel o život hned při pádu z dvaceti až třicetimetrové výšky anebo bezprostředně poté. Utrpěl totiž vážná poranění hlavy.

Neštěstí se odehrálo v pondělí kolem 23.00 SEČ a podle policie k němu došlo při zajišťování lana. Záchranná akce byla velmi obtížná, neboť bylo nutné rozšířit některé úzké průlezy, sdělil policejní mluvčí Gerhard Rieglthalner. Vyzdvižení těla podle něj může trvat až do úterní  půlnoci.

Jak zemřelý Čech, tak jeho rakouský kolega podle dostupných informací platili za velmi zkušené speleology. V jeskynním systému od soboty zkoumali nové chodby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme