Čechovi hrozí osm let za focení nahých dětí v Chorvatsku

Českého turistu, který na chorvatských plážích fotil nahé děti, obžalovalo státní zastupitelství v Rijece. Viní ho z narušování sexuální svobody a mravnostního deliktu. Čechovi hrozí až osm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatská policie | Foto: Blanka Černá

Padesátiletý muž podle obžaloby fotografoval děti na pláži Baška na ostrově Krk na začátku července. Na jeho podezřelé chování upozornili turisté. Policie, která 9. července českého občana zatkla, u něj našla přes dva a půl tisíce snímků nahých dětí ve věku od tří do šesti let.

Termín soudu není podle českého konzula ve Splitu Pavla Bednáře zatím určen: "Byl obžalovaný z využívání dětí a mladistvých za účelem pornografie. Podle chorvatského zákona je trestní sazba jeden rok až osm let."

Podle Bednáře si obžalovaný muž zatím nepožádal o pomoc českých úřadů. "Dosud nás nekontaktoval, neprojevil přání, aby ambasáda byla vyrozuměna o jeho zadržení. Možná je jeho zájmem, aby se o jeho jednání nevědělo. Zajímáme se o to z titulu zastupitelského úřadu, ale veškeré informace se v zásadě dozvídáme až ze sdělovacích prostředků," poznamenal Bednář.

Přečtěte si také:
Český turista fotil v Chorvatsku nahé děti, skončil za mřížemi

Dana Votýpková, Lenka Rafaelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme