Čechovi hrozí osm let za focení nahých dětí v Chorvatsku

Českého turistu, který na chorvatských plážích fotil nahé děti, obžalovalo státní zastupitelství v Rijece. Viní ho z narušování sexuální svobody a mravnostního deliktu. Čechovi hrozí až osm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatská policie | Foto: Blanka Černá

Padesátiletý muž podle obžaloby fotografoval děti na pláži Baška na ostrově Krk na začátku července. Na jeho podezřelé chování upozornili turisté. Policie, která 9. července českého občana zatkla, u něj našla přes dva a půl tisíce snímků nahých dětí ve věku od tří do šesti let.

Termín soudu není podle českého konzula ve Splitu Pavla Bednáře zatím určen: "Byl obžalovaný z využívání dětí a mladistvých za účelem pornografie. Podle chorvatského zákona je trestní sazba jeden rok až osm let."

Podle Bednáře si obžalovaný muž zatím nepožádal o pomoc českých úřadů. "Dosud nás nekontaktoval, neprojevil přání, aby ambasáda byla vyrozuměna o jeho zadržení. Možná je jeho zájmem, aby se o jeho jednání nevědělo. Zajímáme se o to z titulu zastupitelského úřadu, ale veškeré informace se v zásadě dozvídáme až ze sdělovacích prostředků," poznamenal Bednář.

Přečtěte si také:
Český turista fotil v Chorvatsku nahé děti, skončil za mřížemi

Dana Votýpková, Lenka Rafaelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme