Čechy, kteří uvízli v Nepálu, už vyzvedl vrtulník. V Káthmándú čekají na let domů

Skupina českých turistů, která uvázla v odlehlé části Nepálu, odletěla helikoptérou do Káthmándú. Jeden z turistů na svém facebookovém profilu napsal, že do metropole v pořádku dorazili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník indické armády dopravil do Nepálu zásoby

Vrtulník indické armády dopravil do Nepálu zásoby | Zdroj: Reuters

"Jsou v pořádku a teď už jsou v Káthmándú. Nás je pět, zatím tu zůstáváme, ale Češi už odletěli dolů, do Káthmándú," potvrdil odlet české expedice zahraniční turista, který je právě v oblasti Lho.

Jako první evakuoval vrtulník jednu z českých turistek. Potvrdil to Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny Generali, u které je žena klientkou.

„Vrtulník, který do té oblasti přiletěl, byl vládní vrtulník. Vyzvedl naši klientku a nějaké další turisty, kteří se v té oblasti nacházeli. Podle našich informací, které máme k dispozici, se další vládní vrtulník do té oblasti chystá, aby vyzvedl i další české občany, kteří se tam nacházejí,“ dodal.

Deset českých turistů zůstalo po zemětřesení uvězněno spolu s asi 60 dalšími cizinci v malé vesnici Lho ve výšce kolem 3000 metrů. Ústupovou cestu jim odřízly sesuvy půdy. Ve vesnici Lho je naštěstí dostatek potravin.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme